Home ShowBiz Ndërroi jetë ylli i serialit “Esmeralda”

Ndërroi jetë ylli i serialit “Esmeralda”

0

Aktori meksikan Ignacio López Tarso ka vdekur në moshën 98-vjeçare.

Ignacio ishte një veteran i epokës së artë të kinemasë meksikane dhe është më i njohur për shikuesit vendas nga telenovela “Esmeralda”, në të cilën luajti Melesio-n e dashur.

Aktorja Leticia Calderon, e cila luante rolin e Esmeraldës, i ka dhënë lamtumirën në llogarinë e saj në Instagram.

 

“Qiejtë fituan një yll të madh.” Kemi humbur një aktor, bashkëshort, partner, baba, gjysh, mik të madh. Gjithmonë do ta kujtoj se si flisnim dhe qeshnim për orë të tëra. Melesio im. Do të më mungojë shumë”, ka shkruar Leticia, e cila është filmuar në lamtumirën e fundit të koleges së saj, ku nuk i ka mbajtur dot lotët.

Ignacio ishte aktiv në teatër dhe film deri në fund të jetës së tij.

 

 

 

Në karrierën e tij shtatëdhjetëvjeçare, ai mbajti role të shumta, për një periudhë të caktuar ishte edhe anëtar i Kongresit dhe e la lamtumirën ministrja e Kulturës meksikane Alejandra Frausto, e cila theksoi se la gjurmë të pashlyeshme në vendin e tij.

Previous articleNë Shqipëria më të shpeshta janë vrasjet se dasmat
Next articlePo formohet një oqean i ri? Shkencëtarët kanë zbuluar diçka të jashtëzakonshme, toka po ndahet