Home Sport Nesër hidhet shorti për Champions League

Nesër hidhet shorti për Champions League

0

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka dhënë mendimin e tij për ndeshjen me Liverpoolin (1:0) në ndeshjen e kthimit të 1/16-tës së Ligës së Kampionëve.

– Kemi bërë një ndeshje të mirë pa rrëzime të mëdha dhe me ide serioze, të qarta. Përfundoi mirë. Nuk më intereson barazimi. Duhet vetëm të fitojmë, pavarësisht se kush na bie. Kjo është e gjitha! Kroos dhe Modric luajtën mirë sot. Posedimi ishte një shqetësim për skuadrën, por ata bënë përpjekje të mëdha për të mbajtur nën kontroll fijet e lojës. Ne kemi një ekip shumë modern – të lezetshëm, me përvojë, të përkushtuar ndaj punës së tyre. Përqendrimi i plotë. Liga e Kampionëve është një turne shumë kapriçioz. Ende nuk është e lehtë për t’u mposhtur. Ekipet që shumë nuk i panë në këtë fazë arritën në çerekfinale. Para së gjithash, kjo vlen për klubet e Serisë A. Por ne duhet të fokusohemi në lojën tonë dhe të fitojmë, tha Ancelotti.

Në ndeshjen e parë madrilenët fituan me rezultat 5:2, kështu që arritën në çerekfinale me gjithsej 6:2. Shorti do të hidhet më 17 mars.

Previous articleGashi kërkon bashkëpunim me gjithë opozitën
Next articleBekteshi: Shporta e konsumatorit llogaritet gabimisht, nuk kalon mbi 43.000 denarë