Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Një fenomen i rrallë i ndodhur natën e ndërrimit të viteve: Binjakët e lindur në dy vite të ndryshme - Koha News
Një fenomen i rrallë i ndodhur natën e ndërrimit të viteve: Binjakët e lindur në dy vite të ndryshme 3

Binjakët e lindur deri në pesëmbëdhjetë minuta kanë ditëlindje në ditë, muaj dhe vite të ndryshme, pasi njëri prej tyre ka lindur pikërisht në mesnatën e ndërrimit të viteve.

Fatima Madrigal dhe Robert Trujillo nga Greenfield, Kaliforni, takuan vëllanë dhe motrën e tyre binjake Alfredo dhe Eileen, por në ditë të ndryshme, në Qendrën Mjekësore Natividad.

Djali i Alfredos ka lindur në orën 23:45 të datës 31 dhjetor 2021, ndërsa prindërit e kanë pritur të vogël Eileen në mesnatën e 1 janarit 2022, raporton “Daily Mail”.

 

Një fenomen i rrallë i ndodhur natën e ndërrimit të viteve: Binjakët e lindur në dy vite të ndryshme 4

 

 

Nëna tha se ishte çmenduri që dy fëmijët e saj do të kishin ditëlindje të ndryshme, por ishte e lumtur që Eileen erdhi një ditë më vonë.

“Kjo është padyshim një nga lindjet më mbresëlënëse të karrierës sime,” tha Dr. Anna Abril Arias, një mjeke familjare në Natividad Medical Group.

“Ishte një kënaqësi absolute të ndihmoja këta fëmijë të vinin në botë të sigurtë. Çfarë mënyrë e mrekullueshme për të filluar Vitin e Ri,” shtoi ajo.

 

 

 

 

 

 

By vull