Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Një natë më parë u fejuan, këngëtari shqiptar bashkë me partneren humbin jetën në aksident

1 min read

Këngëtari 20-vjeçar nga Hasi, Shkumbin Brati ka humbur jetën në një aksident tragjik të ndodhur pak pas mesnate në aksion Fushë Krujë – Milot.

Të afërmit e viktimës kanë konfirmuar lajmin tragjik duke u shprehur se ai humbi jetën në lule të rinisë.

Nga aksidenti tragjik humbën jetën edhe Almenia Karaj 16-vjeçe, Artan Alushi 30-vjeç dhe Alfred Dika 39-vjeç.

Jeta e Almeina Karajt, 16-vjeçe, dhe Shkumbin Bratit, 20 vjeç, u pre në mes nga një aksident tragjik mëngjesin e sotëm në aksin Fushë-Krujë Milot.

Dy të rinjtë kishin marrë vendimin për të kaluar jetën së bashku duke i premtuar dashuri të përjetshme njëri -tjetrit, pasi një ditë më parë ishin fejuar.

Ndërkohë një dëshmitar që ka parë të gjithë ngjarjen e rëndë u shpreh për “ABC” se aksidenti ka qenë aq i fortë sa është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për të nxjerrë trupat.

“Kanë qenë dy makina. Ka ndodhur rreth orës 1. Kam qenë aty dhe isha në aksident. Roje isha. Cfarë të shikoje njëri nuk i kishte këmbët. Policia erdhi shpejtë i kanë prerë me fresibël makinat. Nuk njiheshin për njerëz ashtu ishin bërë.” ka thënë dëshmitari.