Home Vendi Njerëz të pandërgjegjshëm shkulin nga vendi çezmën te Xhamia e Pashës dhe...

Njerëz të pandërgjegjshëm shkulin nga vendi çezmën te Xhamia e Pashës dhe më pas e hedhin në lumë (FOTO)

0
Samet Bislimi, shef i Higjienës Komunale
PATURPËSI
Në kohën kur ne po sfidohemi me shumëçka dhe po përballemi me përplot vështitësi në përkujdesje të qytetit tonë, gjelbërimit dhe për një Tetovë më të pastër me hapësira të gjelbërta, parqe dhe kënde për fëmijë, qytetarë të pandërgjegjshëm me dëshirë që të mos e shohë Tetovën mirë ka vjedhur çeshmën në Parkun tek Xhamia e Larme, ndërsa shportën e mbeturinave e ka hudhur në lumin Shkumbin duke e ndotur atë. Paturpësi e madhe! Mizori!
Çeshma do të vëndohet përsëri. Tetova do të ketë gjelbërim. Do t’ia dalim që Tetova mos të ketë hedhurina. Do t’ia dalim që Tetovës t’ia kthejmë dinjitetin. Tetovën do ta zhvillojmë, deshët apo nuk deshët Ju dashakeqësit!

Previous articleKryeministri Kurti priti në takim Zëvendës ndihmës Sekretarin e ShBA-ve, Gabriel Escobar
Next articleBE-ja ka ardhur në shtëpi! Fatmir Besimi dhe Fatmir Bytiyqi apelojnë që të rinjtë të mos shpërngulen