Sikur në krye të LDK-së të ishte Vjosa Osmani në vend të Isa Mustafës, klientela e votave do ishte dyfyshuar për LDK-në

vull

Në Maqedoninë Veriore partinë e Arbër Xhaferit, PDSH-në mund ta krahasojmë me LDK-në e Rugovës. Me vdekjen e Xhaferit, PDSH-ja mbeti me Thaçin e zbehtë, me vdekjen e Rugovës, LDK-ja mbeti me Isën e zbehtë. Ja shpresa për t’u forcuar e gjallëruar LDK-ja me Vjosa Osmanin.

 

Megjithatë, gjatë këtyre Zgjedhjeve të parakohëshme shumë më shumë klientelë votash do kishte LDK-ja sikur në krye të kësaj partie të ishte Vjosa Osmani e jo Isa Mustafa,


LDK-ja e Rugovës gjatë këtyre zgjedhjeve duket e ndarë në dyshe: e para, e zëshmja, e guximshmja, ballëhapura, e me ndërgjegje të pastër ju del përballë votuesve, e dyta, oligarkët e LDK-së, Isa Mustafa me shokë, të heshtur e të frikësuar i rrinë prapa Vjosës për ta gjallëruar partinë e tyre.
@S.Mehazi

Next Post

Kiracovski sot para Prokurorisë për rastin “Zhvatja”

Deputeti Aleksandar Kiracovski mëngjesin e sotëm do të paraqitet në Prokurorinë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsion të lartë për tu marrë në pyetje lidhur me rastin “Zhvatja”.   Ai ditëve të kaluara kishte deklaruar se prokuroria duhet të frojë të gjithë politikanët të cilët kanë pasur kontakt […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: