Ministri HysniIsmaili për vizitë pune në Tetovë

vull

Ministri i Kulturës, HysniIsmaili, sot realizoi vizitë pune në disa institucione në fushën e kulturës në Tetovë, ku u informua për rrjedhën e realizimit të projekteve në të gjitha veprimtaritë e kulturës. Gjatë vizitës, Ismaili u njoftua edhe me procesin e ndërtimit të ndërtesës së Qendrës Kulturore Arsimore në të […]

Në Kërçovë të rinjtë debatuan në temën “A janë adekuate video lojërat që përmbajnë dhunë për të rinjtë”

vull

Sot, (22.08.2019), në Kërçovë, të rinjtë debatuan në temën “A janë adekuate video lojërat që përmbajnë dhunë për të rinjtë”.   Ky debat është pjesë e projektit “Përforcimi i qëndrueshmërisë drejt ekstremizmit të dhunshëm të bashkësive lokale në Maqedoni”, përkrahur nga Ambasada Britaneze dhe Ambasada e Mbretërisë së Holandës në […]

Mbrëmë në Shkup janë dënuar 49 motoçiklistë

vull

Njësia për Siguri në Komunikacionin Rrugor pranë Sektorit për Punë të Brendshme Shkup më datën 21.08.2019 në periudhën nga ora 18:00 deri më 24:00 realizoi kontrollim aksional për zbulimin e kundërvajtjeve të cilat i kryejnë shoferët e motoçikletave ne territorin e qytetit të Shkupit. Gjatë këtij kontrollimi, janë zbuluar 49 […]

Fetai: Secili që shkel Ligjin, patjetër të përgjigjet

vull

“Kjo që po ndodh mund të jetë një tregues i mirë se gjithsecili që ka shkelur ligjin do të bart përgjegjësi dhe se gjërat  po shkojnë në drejtim pozitiv në shtetin tonë. Askush nuk është i paprekshëm. Megjithatë nga ana tjetër, përgjegjësia penale individuale e njërit nga prokurorët në PSP, […]

Moti i nxeht sot në Maqedoni

vull

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të fryjë edhe erë mesatare nga drejtimi verilindor.   Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 31 deri 38 gradë celcius. Indeksi […]

Zëdhënsi i Qeverisë së RMV-së, Hoxha :Përgjegjësi duhet të ketë për të gjithë të involvuarit në rastin “Zhvatje” (VIDEO)

vull

Zëdhënësi i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Muamet Hoxha, sot dha deklaratë për rastin “Zhvatje”.    Në vazhdim ju përcjellim deklaratën integrale të zëdhënësit Hoxha: Rasti i hapur  ZHVATJE, për të cilin tani u akuzua edhe prokurorja e parë speciale Katica Janeva, konfirmon se para drejtësisë dhe ligjeve, […]

Subscribe US Now