Skiatorja tregon pasojat e rrëzimit: Kush e di ç’ngjyrë do kenë nesër

vull

Dy skiatoret amerikane Lindsey Vonn dhe Laurenne Ross nuk e kanë nisur aspak mirë Botërorin e skive në Suedi. Ato janë rrëzuar në supergjigandin e realizuar ditën e martë, duke pësuar jo pak dëmtime. Lindsey Vonn nuk e ka humbur sensin e humorit edhe pse në postimin e saj të […]

Spartak Ngjela: Thaçi te lobi ruso-serb, Rama me brekushe në Arabi

vull

Nga Spartak Ngjela – Asgjë nuk mund të ndodhë nëse Ramush Haradinaj do të ketë shumicën në Parlament. Ndërrimi i kufijve është fyerje që kërkojnë t’i bëjnë shqiptarëve kur këta janë sot në kulmin e suksesit të tyre historik. Dobësimi i Serbisë është mision historik i shqiptarëve për të neutralizuar […]

230 euro gjobë për shqiptarin në Mal të Zi, sepse vendosi flamurin kombëtar mbi çatinë e shtëpisë

vull

Emin Beqaj nga Tuzi i Malit të Zi është dënuar në shumën prej 230€ për shkak se për festën e Ditës së Flamurit kishte vendosur flamurin shqiptar në shtëpinë e vet. Këtë dënim për qytetarin nga Tuzi e ka paguar subjekti politik Alternativa Shqiptare, informon INA. I pari i koalicionit […]

Xhufi: Jam dakord që Mitrovica e Veriut të jepet në këmbim të Preshevës

vull

Historiani Pëllumb Xhufi i ftuar në emisionin “Arena”, e konsideron Mitrovicën e veriut si vatër të problemeve jo vetëm për Kosovën por edhe për Serbinë dhe se është dakord që ajo të jepet për Preshevën. “Të mos harrojmë që kemi një pjesë të trevave shqiptare që ndodhen në lindje. Presheva, […]

Philippe Coutinho – zhgënjimi më i madh në historinë e Barçës

vull

Po mos ta kishin paguar 160 milion euro, ndoshta kritikat në llogari të tij nuk do të ishin aq të ashpra. Kështu Coutinho është goditur vazhdimisht nga tifozët e Barcelonës, sidomos pas El Klasikos duke e akuzuar për lojë inferiore. Tifozët duan që në vend të tij të luaj Malcom […]

“A të qaj 5 minuta”? Vogëlushja më e famshme në Shqipëri shfaqet në ekran

vull

Rea Sefa është një vajzë e vogël që arriti shumë shpejt të bëhej e njohur për të gjithë përdoruesit e rrjeteve sociale. Është shumë e vogël për të kërkuar famën, por me siguri ajo është sot një nga vajzat e vogla më të famshme në Shqipëri. Në fakt, një video […]

Për herë të parë një shqiptar do të jetë drejtor në shkollën e mesme “Marija Kiri Skllodovska” në Shkup

vull

Për herë të parë një shqiptar do të jetë drejtor në shkollën e mesme “Marija Kiri Skllodovska”. Që nga viti 2009, kur edhe u formuar në këtë shkollë profesionale, paralelja e parë me mësim në gjuhën shqipe, vazhdimisht është rritur numri i nxënësve shqiptar që kanë mësuar në këtë shkollë. […]

20 vjetori i Konferencës së Rambujesë

vull

Nga: Shaban Murati Në 6 shkurt mbushen 20 vjet nga hapja e Konferencës së parë Ndërkombëtare për Kosovën në Rambuje në vitin 1999. Kam botuar atë ditë shkrimin e mëposhtëm, të cilin po ua risjell lexuesve të mij. (Libri “Kalvari diplomatik i shtetit të Kosovës”, Tiranë 2018, fq.11) Mesazh historik […]

Politikanja seksi, askush nuk e dëgjoi atë në seancë por….

vull

Një politikan brazilian nga Santa Catarina është vënë në shënjestër nga kritikat e rrjeteve sociale që kur ajo u shfaq në parlament në një veshje të kuqe provocative. Ish-kryetarja e një komune, Ana Paula De Silva, Paolina morri pjesë në mbledhjen e parlament me 1 shkurt dhe tërhoqi vëmendjen me […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: