Parlamenti Studentor i UT-së mori pjesë në mbylljen e fushatës “Ti je një luledielli”

vull

Një delegacion i Parlamentit Studentor i Universitetit të Tetovës, i udhëhequr nga kryetari Islam Imeri, sot mori pjesë në përmbylljen e fushatës humanitare “Ti je një luledielli”, e cila u mbajt në klinikën universitare për sëmundje të fëmijëve në Shkup. Ky aksion humanitar u ngrit me iniciativën e gazetares Albana […]

Taravari në Uashington, zhvillon takime me administratën amerikane, kongresmenë dhe diasporën

vull

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari po qëndron në vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të merr pjesë në Lutjet Kombëtare të Mëngjesit të enjten më 7 shkurt. Taravari në Uashington është i ftuar në cilësinë e kryetarit të komunës së Gostivarit dhe sekretarit të […]

Kryeministri Haradinaj: Ditë feste për Kosovën, fillojnë punimet për Rehabilitimin e linjës së 10-të hekurudhore Fushë Kosovë – Hani i Elezit

vull

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të Kontratës komerciale ndërmjet INFRAKOS dhe GCF (Generale Construzioni Ferrovarie), për Rehabilitimin e linjës së 10-të hekurudhore, segmenti Fushë Kosovë – Hani i Elezit, nënshkrim ky që u bë nga Agron Thaçi, Kryeshef Ekzekutiv në Hekurudhat e […]

A do ta destabilizojnë dot Shqipërinë e Kosovën?

vull

Nga Spartak Ngjela A do ta destabilizojnë dot Shqipërinë dhe Kosovën Rama dhe Thaçi? E kanë të pamundur. Po Berisha a mund ta destabilizojë Shqipërinë më 16 shkurt të këtij viti? I. Destabilizimin e Ballkanit e kërkon me ngulm Putini. Me të janë të korruptuarit e mëdhenj të Shqipërisë që […]

MË SHUMË LIDER I DALUR NGA PUSHKA ËSHTË OSTRENI E AZBI LIKA SESA ALI AHMETI

vull

Të na falni i nderuar Ali Ahmeti, s’është e vërtetë se “jeni lider i dalur nga pushka e nuk toleroni tallje”. Lider i luftës së UÇK ka qenë Gëzim Ostreni, këtë të gjithë e dinë, mosni ju lutemi, mbare është t’ia mohoni Ostrenit kontributin e Komandantit të Përgjithshëm Luftarak të […]

Sylejman Selimi intervistohet nga Prokuroria Speciale

vull

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, është ftuar nga Zyra e Prokurorisë Speciale dhe Dhomat e veçanta (Gjykata Speciale për krime luftë në Kosovë), ka konfirmuar avokati i Selimit, Tomë Gashi, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook. Ai ka theksuar se Selimi “i […]

Kryeministri Zaev: Siguruam stabilitet të qëndrueshëm, krahë për krahë me aleatët tanë nga NATO, të jemi krenarë!

vull

Kryetari i Qeverisë, Zoran Zaev, me rastin e ratifikimit të Protokollit nga 29-të vendet anëtare, për anëtarësimin e vendit tonë në NATO, dërgoi urim deri tek të gjithë qytetarët. Urimin e përcjellim të plotë: “Kjo është ditë historike e madhe për të gjithë qytetarët tanë. Sot, aleanca më e madhe […]

DIMITROV: Maqedonia në NATO fiton siguri dhe ekonomi më stabile

vull

Si anëtare e plotfuqishme e NATO-s Maqedonia do të bëhet vend më stabil dhe me siguri të përforcuar në vend dhe rajon, ndërsa ratifikimi i protokollit për anëtarësim në Parlamentin grek është punë e përfunduar. Këtë mbrëmë e deklaroi ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, gjatë diskutimit […]

Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë

vull

Rasti ndodhet në fazën përfundimtare dhe sot pritet që mbrojtja të jap fjalët përfundimtare. Në seancën e kaluar fjalët përfundimtare në më shumë se tre orë i dha avokati i Mitko Çavkovit, Sashko Dukovski. Fjalët përfundimtare do t’i japin edhe avokatët e 16 të akuzuarve tjerë, ndërsa më pas të […]

Ndjekje e drejtpërdrejt e nënshkrimit të protokollit për anëtarësim të vendit tonë në NATO dhe konferencë shtypi e zëdhënësve të Qeverisë, Boshnjakovski dhe Hoxha

vull

Me fillim në ora 11:00 së bashku ti ndjekim zhvillimet në Bruksel ku do të bëhet nënshkrimi i protokollit për anëtarësim të vendit tonë në NATO si dhe deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-së, Jens Stoltenberg dhe Ministrit të Punëve të Brendshme, Nikola Dimitrov. Në qendrën e mediave do […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: