Kryeministri Zaev në takim me Drejtorin Ekzekutiv të TAV Sener

vull

Kryetari i  Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, i shoqëruar nga Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski sot u takuan me Drejtorin Ekzekutiv të TAV, Sani Sener dhe me Drejtorin e Përgjithshëm të  TAV Maqedonia,  Alp Er Tunga Ersoy. Në takim është konfirmuar bashkëpunimi i shkëlqyeshëm me TAV […]

Kryeministri Zaev me përfaqësues të Shoqatës së gjykatësve: Kemi arritur marrëveshje për kërkesat e gjyqtarëve, institucionet përkatëse do t’i shqyrtojnë aspektet juridiko-formale të realizimit

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska dhe ministri i Financave, Dragan Tevdovski, sot u takuan me delegacionin e Shoqatës së gjykatësve, i udhëhequr nga kryetari i Shoqatës dr. Xhemali Saiti, gjykatës në Gjykatën Supreme. Në takim, ku në mënyrë […]

Shlyerja e borxheve për energjinë elektrike është masë e shoqërisë së solidarizuar, të ndërmarrjeve me përgjegjësi shoqërore dhe nuk është në ngarkesë të qytetarëve

vull

Qeveria e Republikës së Maqedonisë,  në konsultim me ELEM dhe EVN informon se shlyerja e borxheve për energjinë elektrike i referohet borxheve të ngelura të qytetarëve deri në gusht të vitit  2005, gjegjësisht deri në momentin kur EVN i morri borxhet nga kompania shtetërore EEM. Përveç borxhit për energji elektrike, […]

Menduh Thaçi takoi Ambasadorin Timonie

vull

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim Ambasadorin e Francës, Kristian Timonie. Në takim u bisedua për çështjet aktuale politike, si dhe për ecurinë e reformave që vendi duhet ti përmbush drejt procesit integrues në BE. Bashkëbiseduesit u pajtuan që duhet […]

Gazeta e ushtrisë amerikane: Ja pse po ngrihet baza e NATO-s në Kuçovë

vull

Gazeta e ushtrisë amerikane, “Stars and Stripes” i ka kushtuar një shkrim lajmit se NATO ka nisur punën për ngritjen e një baze ajrore në Shqipëri. Gazeta thekson se qëllimi i ngritjes së kësaj baze është kundërvënia ndaj influencës ruse në rajon. “NATO pritet të zgjerojë prezencën në Ballkan- ku […]

A do ta destabilizojnë dot Shqipërinë dhe Kosovën, Rama dhe Thaçi?

vull

Nga Spartak Ngjela A do ta destabilizojnë dot Shqipërinë dhe Kosovën Rama dhe Thaçi? E kanë të pamundur. Po Berisha a mund ta destabilizojë Shqipërinë më 16 shkurt të këtij viti?Destabilizimin e Ballkanit e kërkon me ngulm Putini. Me të janë të korruptuarit e mëdhenj të Shqipërisë që bëjnë sikur […]

Hilet dhe rreziqet e marrëveshjes Rama-Thaçi-Vuçiç

vull

Nga DIPLOMATICUS Shkurtimisht për marrëveshjen për ndryshimin e kufijve mes Kosovës e Serbisë mund të thuhet: Marrëveshja Rama-Thaçi-Vuçiç është me origjinë serbe dhe e ideuar nga Vuçiç… Rama është guruja dhe nxitës i saj… Thaçi nismëtar me detyrim i bisedimeve… Mogherini dhe Hahn kanë qenë mbështetës të kësaj marrëveshjeje… Marrëveshja është […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: