Pogradec/Gruaja rreh burrin me fshesë (VIDEO)

vull

Të dhunosh një grua, është një fenomen shqetësues në Shqipëri por nga Pogradeci vjen edhe ana tjetër e medaljes. Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon dhunën e ushtruar nga një grua ndaj bashkëshortit të saj. Në video dallohet teksa ajo ushtron dhunë me këmbë dhe duar, madje deri […]

Berisha: Kur Bushi më pyeti kur duhet shpallur Pavarësia e Kosovës, hapën sytë kur thashë…

vull

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar me forcë sot në Kuvend, atë që e quajti “tregti territoresh” me Kosovën dhe akuzoi Edi Ramën dhe “argatët e Beogradit”, që edhe emrin e Merkelit e shqiptojnë sllavisht, “Merkell…”, se bëjnë gjithçka për karriget e tyre. Ish -Kryeministri theksoi me forcë: “E mbështesim fuqimisht […]

Kuvendi i Greqisë miratoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

vull

Në Kuvendin e Greqisë sot është votuar për ratifikimin e protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kuvendi me 153 “për” dhe 140 “kundër” ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.Ratifikimin e protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO duhet të miratohet nga të gjitha vendet anëtare të Aleancës./Telegrafi/ […]

10 më të paguarit në Europë, Messi merr sa dyfishi i Ronaldos

vull

Lionel Messi ka përfitimet më të larta mujore se çdo lojtar tjetër në Evropë. Argjentinasi përfiton pothuajse sa dyfishin e parave që merr Cristiano Ronaldo, ndërsa në vend të tretë renditet Antoine Griezmann. Ky material është zbuluar nga francezja L’Equipe, që ka përllogaritur të ardhurat mujore të lojtarë, pa përfshirë […]

Historia e Kosovës mes Rambos dhe Gjarprit

vull

Nga Çim Peka/ Përveç Ibrahim Rugovës, figura e të cilit qëndron qartazi shumë më lartë se e kujtdo tjetër në piedestalin e lirisë, dy janë figurat qendrore të luftës për çlirimin e Kosovës dhe në dy dekadat e fundit, pas çlirimit të saj: Ramush Haradinaj dhe Hashim Thaçi, ose siç […]

Dhëndri ngacmon seksualisht kamarieren në ditën e dasmës

vull

Një dhëndër është arrestuar me akuzën e ngacmimit seksual të një kamarierje adoleshente në ditën e tij të dasmës. Matthew Aimers doli me pranga në duar nga ceremonia që po zhvillohej në Northampton Valley Country Club në Filadelfia. Policia tha se 31 vjeçari ishte në dasmën e tij kur iu […]

Gjermania paralajmëron Ramën për kufijtë

vull

Berlini zyrtar deklaroi dje në mënyrë urdhërore për kryeministrin Rama, me anë të ministrit të Shtetit, Michael Roth, ku tha se: “Nga Shqipëria ne presim që kjo ta përdorë në mënyrë konstruktive ndikimin e saj politik dhe të vazhdojë të angazhohet në mënyrë konstruktive për stabilitet në të gjithë rajonin. […]

Pse po ikin shqiptarët në masë

vull

Nga Veton Surroi/ Në mesin e shqiptarëve, një në dy është gati të ikë jashtë vendit 1. Çdo javë prodhon së paku tri lajme, që bën që në Gjermani numri i mjekëve, axhustatorëve dhe ndërtimtarëve të rritet. Dhe asnjëri prej këtyre lajmeve nuk ka të bëjë me Gjermaninë. Që të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: