Nga e shtuna do të mbizotërojë mot me diell dhe relativisht i ngrohtë. Në disa lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës së mëngjesit.

Parashikimi për 28.10.2023
Temperatura minimale: 7°C deri 15°C
Temperatura maksimale: 21°C deri 28°C

Paradite pjesërisht me vranësira, gjatë ditës me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugperëndimor.

Parashikimi për 29.10.2023
Temperatura minimale: 5°C deri 14°C
Temperatura maksimale: 21°C deri 27°C

Me diell me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët nga drejtime të ndryshueshme.

Parashikimi për 30.10.2023
Temperatura minimale: 3°C deri 11°C
Temperatura maksimale: 20°C deri 27°C

Kryesisht me diell me erë të dobët nga jugu.

By vull