Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Presidenti i PE David Sassoli ka ndërruar jetë - Koha News
Presidenti i PE David Sassoli ka ndërruar jetë 1

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, ka vdekur në moshën 65-vjeçare. Sassoli vdiq mëngjesin e sotëm në një spital në komunën verilindore italiane të Aviano, konfirmoi zëdhënësi i tij për DPA.

Parlamenti i BE-së konfirmoi të hënën se ai ishte shtruar në një spital në Itali më 26 dhjetor “për shkak të komplikimeve serioze me sistemin e tij imunitar”.

Politikani italian i qendrës së majtë kaloi disa ditë në spital në shtator me pneumoni. Ai gjithashtu duhej të anashkalonte seancën plenare të legjislaturës së tetorit për shkak të sëmundjes.

Sassoli i tha gazetës italiane Corriere della Sera muajin e kaluar se ai nuk kishte plane të kandidonte për rizgjedhje në fillim të vitit 2022. Një zëdhënës i Twitter tha se ora dhe vendi i funeralit do të njoftohen më vonë gjatë ditës.

By vull