A do të ketë ftesë për Albin Kurtin nga Gjykata Speciale? Flet Milaim Zeka

vull

Kreu i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, ka thënë se mund të jenë deri në 200 të akuzuar nga Gjykata Speciale.

Duke folur në lidhje me ftesat, ai tha se nga të gjitha partitë do të ketë persona që do të ftohen në Gjykatë.

“Do të goditet së pari PDK-ja, pastaj edhe Vetëvendosja”, tha Zeka.

I pyetur se për kë aludonte kur e përmendi Vetëvendosjen, Zeka u përgjigj duke thënë se edhe Albin Kurti ishte pjesë e UÇK-së.

“Edhe Albin Kurti ka qenë përgjegjës i zyrës së UÇK-së”, tha Zeka në Rtv Dukagjini.

Atij iu kërkua që të përmendte emra të saktë pasi që ka informacione, ndërsa Zeka refuzoi të tregoj saktësisht se kush do të ftohet nga Vetëvendosja në Gjykatën Speciale.

Ai përmendi edhe faktin e zgjedhjes së të ftuarve për tu mbrojtur në heshtje, duke e quajtur këtë një gabim të madh.

“Mbrojtja në heshtje, gabimin ma të madh po e bojnë me mbrojtë luftën e UÇK-së, se atje kërkush nuk shkon me mbrojtë ushtrinë, por e mbron trupin e vet.”, tha Zeka.

Next Post

Mësuesit nga Shqipëria fillojnë për herë të parë mësimin e gjuhës shqipe për shqiptarët e Ukrainës në Karakurt

Status i plot në rrjetin social të Ministrit për Diasporën Shqiptare, Pandeli Majko: Janë dy mësueset Afërdita Skura dhe Ermelinda Delialliasi të cilat kanë nisur mësimin e gjuhës shqipe në komunitetin shqiptar. Për herë të parë mësimi i gjuhës shqipe këtu po realizohet falë projektit të veçantë të Agjencisë Kombëtare […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: