“ADEM JASHARI NUK FOLI ME THAÇIN NË 6 VJETËT E FUNDIT TË JETËS SË TIJ”

vull

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në emisionin Pressing të T7 ka folur edhe për raportet ndërmjet Hashim Thaçit dhe Adem Jasharit.

 

Ai ka thënë se në gjashtë vjetët e fundit të Adem Jasharit nuk ka pasur komunikim me Thaçin.

 

“Unë e kam ditur këtë ngjarje, dhe kurrë nuk kam dashur të përfitoj mbi relacionin jo të mirë të dikujt jo sidomos kur kanë qenë gjallë. Besoj se kam bërë mirë, por jo rrallë herë heshtja më ka kushtuar edhe mua”, tha ai.

 

Selimi ka folur edhe rreth sulmit të forcave serbe ndaj familjes Jashari më 1997, duke thënë se ka qenë e pamundur ndihma për shkak të rrethimit të madh.

Next Post

Rexhep Selimi: Bukoshi i kërkoi bashkëpunim UÇK’së kundër Ibrahim Rugovës

I ftuar në Pressing në T7, deputeti I VV’së, Rexhep Selimi, tha se Ibrahim Rugova dhe Bujar Bukoshi nuk kanë pasur raporte fort të mira në mes vete. Madje Selimi tha se Bukoshi kishte kërkuar nga UÇK’ja bashkëpunim kundër Rugovës   Rexhep Selimi sonte në Pressing ka thënë gjëra të […]

Subscribe US Now