Afër përfundimit autostrada që lidhë Kosovën me Maqedoninë (FOTO)

vull

Autostrada “Arbën Xhaferi” që bashkon Kosovën me Maqedoninë Veriore pothuajse është përfunduar tërësisht.

Në disa foto shihen urat e kësaj autostradë gjigante që tanimë janë rregulluar krejtësisht.

Kompania gjigante, Bechtel-Enka ka paralajmëruar se në fillim të qershorit gjithçka do të jetë gati për ta lëshuar këtë autostradë të rëndësishme për vendin.

Next Post

Ministrja Xhaçka sërish në Pentagon brenda një viti, Shqipëria vlerësohet si aleat model

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka zhvilloi një vizitë zyrtare në Pentagon, e dyta brenda një viti, ku u prit nga sekretari i Mbrojtjes në detyrë, Patrick Shanahan. Ministrja e Mbrojtjes i cilësoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një mik i madh dhe aleat i popullit shqiptar. Sipas saj, fati i […]

Subscribe US Now