Aktori kosovar, Adem Mikullovci, vdiq të martën në moshën 81-vjeçare

vull

Aktori kosovar, Adem Mikullovci, vdiq të martën në moshën 81-vjeçare.

Lajmi u konfirmua nga bashkëshortja e tij përmes një postimi në Facebook.

Mikullovci ka luajtur në qindra role në projekte të ndryshme filmike.

Përveç si aktor, ai mbahet mend edhe si delegat i Kuvendit të Kosovës në kohën e shpalljes së Deklaratës së 2 korrikut, 1990, me të cilën Kosova është definuar si republikë.

Në vitin 2017, Mikullovci është zgjedhur sërish deputet i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje.

Next Post

Gratë shtatzëna vazhdojnë ti shfrytëzojnë masat të sjella nga Qeveria

Qeveria e informon opinionin se në mbledhjen  e djeshme 4-të në bazë të konkluzioneve të Shtabit kryesor koordinues të krizës solli vendime adekuate mes të cilave edhe kthimi në punë dhe në kryerjen e rregullt të detyrave të punës për personat e punësuar, të cilët janë të liruar nga puna […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: