Aleksandar Vucic foli me Ramën dhe Zaevin përpara samitit të Ohrit

vull

Presidenti serb Aleksandar Vucic zhvilloi sot bisedime me kryeministrat e Shqipërisë dhe të Maqedonisë Veriore, Edi Rama dhe Zoran Zaev, në  lidhje  me takimin e ardhshëm në Ohër, ku bisedimet për krijimin e një “Shengeni të vogël” do të vazhdojnë.

 

Vuçiç postoi në profilin e tij në Instagram @ budućnostsrbijeav një fotografi prapa skenave, krahas telefonit dhe dokumenteve të shumta, si dhe një foto me bashkëpuntorët e tij, me mesazhin “bisedë e shkëlqyeshme konferencë me Ramën dhe Zaevin përpara samitit të rëndësishëm në Ohër, më 9 nëntor”. /KohaNews

Next Post

 Aspekte për funksionimin e Republikës së Iliridës

Përkitazi  historikut të  funksionimit të R.M.V, shohim  se pikërisht kryeministrat dhe politikanët pjesëmarrës, në aparatin shtetërorë kanë qenë armiqtë numër një të këti shteti, ndërsa shqiptarët kujdestarët e ndërtimit të këti shteti. Ja të analizojmë kryeministrin e parë z. Branko Crvenkovski i cili që nga mvetësimi i R.M. E dëmtoi […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: