Bekim Jashari me bashkëpuntorët e tj homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”

vull

Kryetar i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, për nderë të përvjetorit të sulmit të parë mbi familjen Jashari, bashkë me shoqatat e dalura nga lufta e UÇK-së, nënkryetarin Lushtaku, deputetin Haxhiu, Policinë e Kosovës e bashkëpunëtor të tjerë, bënë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në nderim të sakrificës sublime të familjes Jashari.


“Lufta e familjes Jashari, triumfi mbi sulmin e 30 dhjetorit të vitit 1991 nga forcat serbe ishte shpresë e motiv në rrugëtimin tonë të përbashkët dhe dëshmi e qartë që liria po vinte. Lufta e UÇK-së është një nder vlerat më të mëdha të historisë së kombit tonë shqiptar! Lavdi të gjithë të rënëve në altarin e lirisë,” u shprehë Jashari.

Next Post

Konferencë për shtyp e zëdhënësve të Qeverisë Dushko Arsovski dhe Muamet Hoxha

Ju njoftojmë se sot, 30.12.2020 (e mërkurë), me fillim në orën 12:00, konferencë për shtyp do të mbajnë zëdhënësit e Qeverisë, Dushko Arsovski dhe Muamet Hoxha. Video-materialin mund ta merrni nga transmetimi i drejtpërdrejt me rezolucion të lartë HD përmes këtyre linqeve: Link për video nga konferenca për shtyp në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: