Berisha: Do shkojmë në luftë

vull

Betejën me Hashim Thaçin, të cilin e akuzon si “Argati i Beogradit” që është bashkë-ideatori i planit për ndarjen e Kosovës me Aleksandër Vuçiç, ish-kryeministri Sali Berisha e ka vazhduar edhe sot.

Nga sulmi te Thaçi e Vuçiç ai ka kaluar në një tjetër plan, duke nxjerrë zbuluar hartuesin e planit për kufirin Kosovë-Serbi, duke thënë se pas kësaj fshihet miliarderi-filantrop George Soros dhe dega e fonacionit të tij në Boegrad.

Gjithashtu gjatë fjalës së mbajtur përpara studentëve demokratë evropianë, Berisha u shpreh se ndryshimi i kufijve do të çojë Ballkanin në luftë.

“Keni dëgjuar të flitet për ndryshim kufijsh në Ballkan? Ju garantoj se nuk ka asgjë që çon drejt luftës. I kujt është projekti? Projekti i cili ka dy vite që përpiqet të shitet kudo është projekti i fondacionit të Hapur të Xhorxh Soros në Beograd”, tha ai.

Next Post

“Ndihmoni edhe ju”, aksion humanitarë në fshatin Poroj

Një aksion humanitarë po organizohet nga Bashkësia Lokale e fshatit Poroj në qytetin e Tetovës me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit për gjithë familjet në nevojë. Aksioni është ndërmarë me qëllim të ndihmohen të gjithë ata që kanë nevojë ndërsa të gjithë ata që mund të ndihmojnë atë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: