Delegacioni i FJALËS bëri vizitë në kompleksin memorial në Turuqicë të Podujevës

vull
0 0
Read Time:34 Second

Me rastin e 22 vjetorit të rënies Zahir Pajazitit, Edmond Hoxhës dhe Hakif Zejnullahut delegacioni i FJALËS u ndal në Orllan ku bëri lutje pranë varrit të heroit kombëtar Zahir Pajaziti dhe gjithë dëshmorëve të tjerë.

Jeta e dhe veprimtaria e këtyre burrave të mëdhenj qe nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësinë e vendit tonë, është argument dhe porosi për gjitha brezat e rinj se si luftohet dhe vdiset për lirinë dhe pavarësinë e vendit.

FJALA me respekt dhe krenari perkujton rënien e këtyre dëshomrëve dhe gjithë dëshmorëve tjetrë që luftuan për lirinë e vendit tonë dhe kërkon që vepra dhe sakrifica e tyre të mos harrohet por të pasohet dhe çmohet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Next Post

Berisha: Ti Rama i merr gruan shokut tënd!

Debati mes Edi Ramës dhe Sali Berishës në Kuvend ka degraduar në akuza personale dhe familjare. Berisha kërkoi llogari ndaj Ramës lidhur me bankën që drejtohet nga bashkëshortja e tij, Linda Rama. Kreu i qeverisë u  përgjigj se “ju ti hani familjes time ato që nuk thuhen”. Pas kësaj akuze […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: