Deputetja malazese: Mos fyeni identitetin e BeH, RS nuk është shtet as nuk do të jetë kurrë

vull

Përfaqësuesit e Parlamentit të Malit të Zi përfunduan diskutimin e projekt-rezolutës mbi gjenocidin e Srebrenicës , i cili u  paraqit nga Enver Ibrahimoviç, Dragutin Papoviç, Damir Šehović, Rasko Konjevic, Genci Nimanbegu, Fatmir Djeka dhe Andrija Popovic .

Deputetja Draginja Vuksanović Stanković  tërhoqi vëmendjen e Kryetarit të Parlamentit për t’u kujdesur që identiteti i një shteti tjetër të mos fyhet.

Ajo tha kategorikisht se RS nuk është, dhe as nuk do të jetë kurrë një shtet .

“Ju jeni një njeri tjetër i Malit të Zi dhe unë do t’ju kërkoja që të jeni më të kujdesshëm nga ai vend për herë të dytë dhe të mos lejoni që identiteti i një shteti tjetër të fyhet në këtë Shtëpi në asnjë mënyrë. Sapo është thënë këtu që nëse themi “të ashtuquajturat Republika Srpska “, do të ishte e njëjta gjë të thuash” të ashtuquajturat Bosnje dhe Herzegovinë “. Kjo nuk është e vërtetë sepse BeH është një shtet dhe RS nuk është dhe kurrë nuk ka qenë dhe as nuk do të jetë,”  ishte kategorik Vuksanović Stanković .

Next Post

Skandaloze / Ish anëtari i ri i ekipit kombëtar të BeH vlerësoi xhelatin Mlladiç

Ish-anëtari i ri i ekipit kombëtar të Bosnjës dhe Hercegovinës, Nenad Kiso , mbështeti dhe vlerësoi publikisht të dënuarin për krime lufte, Ratko Mladic , përmes rrjeteve sociale . Kiso, i cili luajti deri në 12 ndeshje në fanellën e ekipit kombëtar të BeH, vlerësoi Mlladiç përmes Instagram pasi xhelat u dënua me burgim të përjetshëm në Hagë dje, shkruan  Sport Centar . Së […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: