Drejt përfundimit të Rrugës së Arbrit’/ Rama publikon pamjet: Po punohet për shtresat asfaltike dhe hapjen e Tunelit të Murrizit

vull

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga punimet e “Rrugës së Arbrit” e cila është drejt përfundimit.

Përmes rrjetit të tij social Facebook, kryeministri tregoi se aktualisht po punohet për shtresat asfaltike dhe hapjen e Tunelit të Murrizit.

Rruga e Arbrit është një nga investimet e rëndësishme për modernizimin e infrastrukturores rrugore të vendit dhe pritet të përfundojë në verë të 2021.

Rruga e Arbrit do të shkurtojë kohën e lidhjes së Dibrës me Tiranën, do të lehtësojë transportin e qytetarëve dhe do krijojë më shumë aksesueshmëri për daljen në treg të produkteve të zonës.

Next Post

Kuqezinjtë të enjten kërkojnë përmbysje të negativës prej dy golave kundër Riga-s së Letonisë

Kuqezinjtë të enjten kërkojnë përmbysje të negativës prej dy golave kundër Riga-s së Letonisë në ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të UEFA Conference League. Detajet e ndeshjes: E enjte, 29 korrik Ndeshja e dytë – Raundi i dytë eliminatorë i Conference League Stadiumi “Todor Proeski” – Shkup 🆚 Riga […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: