Gjenden dy turistet që humbën në alpet shqiptare!

vull

Dy femra të raportuara të humbura dje në Bjeshkët e Nemuna, janë gjetur sot. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Parkut Nacional, Admir Lalic.

 

 

 

Dy femrat, njëra polake dhe tjetra gjermane ishin shpallur të humbura dje pasi që nuk kishin kontaktuar me familjet e tyre për një kohë.

Ato ishin futur në Mal të Zi nga Vermoshi ndërsa makina e tyre ishte gjetur në Plavë.

Autoritetet në Shqipëri, Kosovë dhe Mali të Zi ishin në kërkim të dy femrave në Alpet Shqiptare.

Next Post

VW që “ngulit në ulëse” dhe kushton sa një makinë premium

Makina, e cila debutoi në panairin e veturave në Gjenevë në mars, në formën e para-prodhimit, tani është në dispozicion të blerësve në Evropë, me një çmim fillestar të sugjeruar të këtij SUV deri në 43,995 euro, që është në intervalin e çmimeve premium të makinave.   Sidoqoftë, VW mendon […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: