Greqi: Karantinë e rreptë pesë-ditore për banorët e ishullit të Kalymnos

vull

Kufizimi i përkohshëm i lëvizjes së qytetarëve gjatë gjithë ditës dhe lejohet të largohen nga shtëpia vetëm për një shëtitje në kafshë shtëpiake ose sporte individuale, për furnizim ushqimi ose për arsye shëndetësore u prezantua këtë mëngjes në ishullin grek të Kalimos, i cili për shkak të rritjes së numrit të rastet e Covid -19, hynë në një karantinë të rreptë pesë-ditore, tha korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Në të njëjtën kohë, të gjitha dyqanet (me përjashtim të supermarketeve, furrave të bukës, farmacive), objektet e hotelierisë, tregjet janë të mbyllura dhe çdo mbledhje dhe rituale kishtare janë të ndaluara.

Në tre ditët e kaluara në ishull me 16,000 banorë u regjistruan 80 raste të reja me Covid-19, dhe mesatarisht, në shtatë ditët e fundit ka 21 të infektuar rishtas çdo ditë.

 

Next Post

Ndërroi jetë biznesmeni i njohur strugan

Ka ndërruar jetë biznesmeni i njohur strugan, Nafis Dauti. Ai është themeluesi i kompanisë së njohur Vakçare nga Struga që e menaxhoi me sukses nga viti 1991. Kjo kompani ishte e fokusuar në biznesin e transportit, kryesisht të udhëtarëve, por me investime edhe në fusha tjera. Varrimi i të ndjerit […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: