Greqia ka prezantuar masa të reja për turistët

vull

Vizitorët në Greqi nga Suedia, Belgjika, Spanja, Hollanda dhe Republika Ceke – do të duhet të japin prova se ato janë nga testi i  koronavirusit negativ.

Vendimi pason një rritje të kohëve të fundit në numrin e rasteve të koronavirusit në vend dhe do të hyjë në fuqi në 17 gusht. 

Testi nuk mund të jetë më i vjetër se 72 orë para se të hyhet në vend, raporton “Reuters”.

Greqia dje regjistroi numrin më të lartë të infektuar me “Kovid-19” që nga fillimi i pandemisë, deri në 203. Tani numri i përgjithshëm i infektuarve është 5,623.

Qeveria Greke ka thënë se do të kërkojë të njëjtën gjë nga të gjithë vizitorët që hyjnë në Greqi përmes kufijve të saj tokës, përfshirë edhe kthimin e shtetasve Grekë.

Qeveria ka ndaluar tubimet publike, përfshirë shfaqje dhe koncerte ku audienca nuk është ulur.

Ajo tha se restorantet dhe baret në Kretë, Selanik, Halkidiki, Mykonos, Paros, Santorini, Antiparos, Zakynthos dhe Kosu nuk mund të hapen midis mesnatës dhe 7 të mëngjesit.

Next Post

FFM vendosi terren të ri dhe ndriçim në stadiumin në Prilep

Përfaqësues të Federatës së Futbollit të Maqedonisë kanë kryer procesin e pranim-dorëzimit me Komunën e Prilepit, pas përfundimit të plotë të punëve infrastrukturore në stadiumin “Goce Dellçev” në Prilep, të kryera nga FFM. Sipas marrëveshjes, tani stadiumi kalon në tërrësi në kompetencë të Komunës së Prilepit. Federata e Futbollit të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: