Grupi i parë nga Afganistani mbërrin sot në Tiranë

vull

Do të mbërrijë sot në Aeroportin e Rinasit kontingjenti i parë i shtetasve nga Afganistani për t’u strehuar përkohësisht në Shqipëri.

Bëhet fjalë për përkthyes dhe bashkëpunëtorë të niveleve të ndryshëm të strukturave amerikane në Afganistan. Ata do të transferohen së bashku me familjet e tyre.

Një prej anëtarëve të kabinetit Rama, është caktuar të merret me organizimin e të gjithë procesit të pritjes dhe akomodimit të afganëve, të cilët parashikohet të ndahen në disa grupe duke u strehuar në struktura të veçanta.

Afganët pritet të vendosen në konviktet e Qytetit Studenti, ndërsa një pjesë e tyre në hotele në Durrës e Tiranë.

Next Post

Demi Rose mbulon gjoksin me libër

Modelja e famshme kryesisht njihet për fizikun e saj të formësuar. Ajo çdo herë bëhet kryetemë në mediat rozë për paraqitjen e saj, për të cilën kujdeset në maksimum. Në postimin e saj të fundit në instagram ajo është parë teksa ka pozuar topless duke mbuluar gjoksin gjigant me një […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: