Humbën kontaktet/ Policia nis kërkimet për dy turistët e huaj në Valbonë

vull

Dy turistë të huaj kanë rezultuar të humbur në zonën e Valbonës. Sipas News24, turistët janë një rus dhe një suedez, të cilët kanë humbur kontaktet nga dita e djeshme.

Menjëherë janë njoftuar forcat e policisë, të cilat kanë nisur kërkimet për gjetjen e turisteve.

Parku Kombetar i Valbones dhe Alpet shqiptare janë zona të frekuanetuara nga turistë vendas dhe të huaj.

Next Post

Shqiptohen 42 kundërvajtje për tejkalim të shpejtësisë të regjistruara me të ashtuquajturin ''radar nate'' në Tetovë

Më datën 03.06.2021 në periudhën kohore nga ora 20:30 minuta deri më 23:30 minuta, nëpunës policorë të SPB Tetovë-Stacioni Policor për Siguri në Komunikacionin Rrugor realizuan kontrollë të shpejtësisë së automjeteve në vendbanime. Gjatë këtij kontrolli, me shfrytëzimin e të ashtuquajturit ”radar nate” janë konstatuar dhe janë sanksionuar në mënyrë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: