Italia i jep fund gjendjes së jashtëzakonshme

vull

Italia është gati të kthehet përfundimisht në normalitet përmes një sërë masash të parashikuara në udhërrëfyesin e hartuar me dekretin e ri të qeverisë, me faza të ndryshme deri në fund të vitit 2022, bën të ditur “Ansa”.

“Po hyjmë në një fazë tjetër, për të lënë pas të gjitha kufizimet për shkak të pandemisë, me dy objektiva kryesorë: rihapja e ekonomisë dhe kufizimi i përvojës së mësimit në distancë”, -deklaroi kryeministri Mario Draghi.

Vendimi i qeverisë parashikon që gjendja e jashtëzakonshme për situatën prej pandemisë Covid-19 të përfundojë më 31 mars.

Ndërsa, maskat në ambientet e mbyllura dhe pasaporta e gjelbër do të jenë në fuqi deri në fund të prillit. Puna nga shtëpia për sektorin privat do të funksionojë deri më 30 qershor.

Next Post

Baza ajrore e Shqipërisë do të bëhet bazë taktike e NATO-s

Agjencia prestigjioze e lajmeve ” Associated Press” ia ka kushtuar një artikull bazës së NATO-s që do të bëhet në Kuçovë të Shqipërisë. Ky medium shkruan se një bazë e vjetër ajrore e epokës sovjetike do të shndërrohet në një bazë taktike operacionesh për NATO-n. “Puna filloi në janar për […]

Subscribe US Now