Lajm i hidhur për Drenicën/Vdes aktivsti i çështjes kombëtar, kompania Atdheu bën transportin e tij deri në vendlindje

Kohanews Admin

Ka ndërruar jetë Hamit Uka nga fshati Bajë i Komunës së Skenderajt. Lajmi për vdekjen e tij e kanë dhënë familjarët  të cilët kanë njoftuar se tashmë i ndjeri ishtë duke punar në migrim qe nga viti 1995.

Hamiti para okupimit ka qenë instruktor i shkollën policore në vushtrri ndërsa pas presionve nga regjimi i atëhershëm ishtë detyruar të emigroj në Gjermani përkatësisht në Frankufrt të këtij shteti.

Atje kishtë vazhduar më angazhimet e tij për çështjen kombëtare fillimisht si aktivist i LDK-së e më pas kontribut të madhë kishtë dhënë në Fondin “Vendlindja thërrët” duke grumubulluar mjetë për UÇK’në.

No description available.

Next Post

Sinjale për mbylljen e Iuftës? Zbulohet ngjarja e madhe që pritet të ndodhë nesër

Rusia dhe Ukraina do të ulen sërish nesër në bisedime, për të gjetur një zgjidhje, në mënyrë që të parandalohet lufta ruse mbi ukrainasit, e cila ka hyrë sot në ditën e gjashtë. Mediet ruse raportojnë se nesër do të zhvillohet raundi i dytë i bisedimeve mes dy vendeve. Kujtojmë […]

Subscribe US Now