Largohet flamuri serb e rikthehet flamuri kombëtar tek përmendorja e dëshmorit shqiptar në Bujanoc (VIDEO)

vull

Flamuri serb ishte vendosur sot nga persona të paidentifikuar në fshatin Konçul të Komunës së Bujanocit, në afërsi të përmendores së dëshmorit të UÇPMB-së, Fatmir Ibishi, përmendorja e së cilit edhe është dëmtuar.

Përmes një videoje në Facebook, i menjëhershëm ka qenë reagimi i zëvendëskryetarit të Bujanocit, Shqiprim Musliu, i cili edhe e ka larguar flamurin serb nga aty dhe ka vendosur flamurin shqiptar.

“Prej këtu njoftoj faktorin ndërkombëtar, ku pas pak ditësh është marrëveshja e Konçulit, le të jenë ata në dijeni se çdo ditë po provokohen shqiptarët edhe në pjesët më të ndjeshme, pra tek dëshmorët. Bëj apel që të përcillet ky mesazh”, tha Musliu.

Ai bëri apel që të merret seriozisht gjendja e shqiptarëve dhe provokimet që po u bëhen atyre atje.

Next Post

Grubi: Autostrada që na lidh me Kosovën dhe Shqipërinë do jetë gati deri në vitin 2024

Zv.kryeministri i parë i RMV-së, Artan Grubi gjatë intervistës në emisionin ‘Balkan Talks’ u ndal dhe te politika e brendshme e RMV-së. Z. Grubi tha se deri në vitin 2024 përfundon autostrada Kosovë- Maqedoni- Shqipëri. “Po bëjmë gjithë korridorin 8, pasi mora draft-ligjin dhe do jetë nga kufiri me Kosovën […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: