Legalistët hyjnë në parlament, kandidatja Andia Ulliri rekord votash në qarkun Durrës

vull

Në disa qarqe është mbyllur numërimi për votën preferinciale për kandiatët, por në disa vijon ende. Në Qarkun e Durrësit janë numëruar 273 QV, nga 481 në total.

Rrahman Rraja ka arritur që të kalojë kreun e qeverisë Edi Ramën, duke rezultuar deri tani më i votuari me plot 7358 vota, ndërkohë që Rama ka fituar 6941 vota deri tani. Më pas vjen Jurgis Cyrbja me 4968 vota.

Në PD listën e kryeson një emër jo shumë i njohur, Andia Ulliri, e cila kandidon për herë të parë me Partinë Lëvizja e Legalitetit, dhe ka marrë deri tani 5249. Ulliri ndiqet nga Manjola Luku me 4501 dhe më pas Igli Cara 3230 vota.

PLL e drejtuar nga Shpëtim Axhami ka marrë deri më tani, 12 mijë vota.

Next Post

OPOZITA SHQIPTARE: HAJNIA DHE KORRUPSIONI I FUNKSIONARËVE TË BDI-SË I NJOHUR EDHE NË BASHKIMIN EVROPIAN

Hajnia dhe korrupsioni i funksionarëve të BDI-së tashmë është i njohur edhe në Bashkimin Evropian. Rasti ,,Jahi Jahiu”, ish Sekretar Shtetëror në Ministrinë e Shoqërisë Informatike dhe Administratës dhe funksionar i BDI-së, para dy viteve u arrestua për mitmarrje prej 38 mijë euro dhe më pas u la i lirë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: