Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, z. Arben Vitia priti sot në takim Ambasadorin e Norvegjisë, z. Jens Erik Grondahl.

vull
0 0
Read Time:33 Second
Në këtë takim u bisedua për situatën rreth pandemisë COVID-19 dhe veprimeve që po ndërmerren për menaxhimin e saj.
Në këtë aspekt, ambasadori Grondahl ishte i interesuar rreth mbarëvajtje së procesit të vaksinimit kundër COVID-19 në Kosovë.
Ministri Vitia e ka informuar Ambasadorin për ecurinë e këtij procesi dhe vaksinimin e grupeve prioritare sipas Planit të Vaksinimit.
Ministri ka falënderuar Ambasadorin për përkrahjen e Norvegjisë në fushën e shëndetësisë dhe janë pajtuar për një bashkëpunim sa më të mirë edhe në të ardhmen në interes të ruajtjes së shëndetit publik të popullatës në Kosovë, në kohën kur COVID-19 mbetet ende sfida më serioze shëndetësore në botë.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Barça dëshiron ta rikthejë Olmo në Katalonjë?

Lojtari i ekipit kombëtar të futbollit spanjoll, Dani Olmo u largua nga Katalonia si i ri dhe u transferua në Zagreb, në Dinamo për të ndërtuar veten si lojtar. Ai pati sukses në mision, kështu që pas disa sezonesh të shkëlqyera me “blutë” u transferua në Leipzig, me insistimin e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: