Ministrja serbe kërkon liberalizim të vizave për Kosovën

Kohanews Admin
0 0
Read Time:25 Second

Ministrja për të Drejtat e Njeriut dhe Minoritete në Serbi, Gorana Çomiq, ka thënë se Bashkimi Evropian duhet t’i liberalizojë vizat për Kosovën.

“Brukseli duhet të miratojë liberalizimin e vizave për Kosovën”, është shprehur ajo, shkruan Tanjug.

“Po ashtu BE duhet t’i hapë negociatat për pranim për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”

Për të kjo do të ishte porosi se projekti i paqes është ideja bazike e unionit.

Ajo po ashtu ka kërkuar hapjen e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Grubi: E çuditshme si ndodhi koalicioni Levica brenda natës

Artan Grubi nga BDI njëherit edhe zëvendëskryeministër i parë, në ClickPlus në TV21 komentoi edhe për iniciativën për rrëzimin e Qeverisë. Grubi tha se është e çuditshme se si ndodhi koalicioni “Levica” brenda natës, duke shtuar se ka dyshime për para cash nga jashtë. Shtoi se dyshimet janë të argumentuara […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: