Ministrja shqiptare krah Xhaferit: Do bëhet Shqiptaria edhe për inat të disa shqiptarëve

vull

Ajo ishte pranë Kryeministrit, në momentin kur Edi Rama u spërkat me bojë nga Edi Paloka, madje boja e lëshuar përmes një shiringe nga kreu u grupit parlamentar demokrat preku edhe ministren e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin.

Incidenti ndodhi sot brenda sallës së Kuvendit, teksa Parlamenti i Shqipërisë ishte mbledhur dhe ratifikoi protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO. Në seancë merrte pjesë edhe kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi.

Ministrja Elisa Spiropali ka pozuar pas punimeve në Kuvend, me Talat Xhaferin, duke dhënë edhe këtë mesazh, pas incidentit:

“Do bëhet Shqiptaria edhe për inat të disa shqiptarëve. Me Kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Z.Talat Xhaferi.”

Next Post

Rektori i Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi”: Dëndoj ashpër fjalorin e profesoreshës Vankovska

Rektori i Universitetit Shën Kirili dhe Metodi, Nikolla Jankullovski ka thënë se është i tmerruar nga tragjedia tek Llaskarca, ku në aksident trafiku kanë humbur jetë 14 persona. Ai po ashtu shprehi ngushëllim ndaj familjeve të të ndjerëve dhe ka dalë me qëndrim rreth publikimit të profesoreshës Biljana Vankovska në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: