Moti/ Java nis me diell dhe rritje temperaturash

vull

Zonat bregdetare dhe të ulta paraqiten me mot të kthjellët duke filluar nga orët e para të ditës, ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor do enë herë pas herë kalime vranësirash të lehta.

Sipas MeteoAlb Parashikohet që këto kushte tamosferike të mbeten gjatë pasdites dhe natës.

Temperaturat e ajrit rriten në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 16°C mëngjesi deri në 38°C mesdita.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 33 km/h, nga drejtimi Perëndimor- Jugperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim deri në 3 ballë.

Next Post

Dita Evropiane e kujtimit të viktimave të komunizmit dhe nazizmit

Çdo vit 23 Gushti shënon Ditën Evropiane të Kujtimit të Viktimave të stalinizmit, komunizmit dhe nazizmit. Anë e mbanë Evropës, 23 gushti kujtohet si një ditë simbolike kundër totalitarizmit, ekstremizmit, mos tolerancës dhe shtypjeve – një ditë ndërkombëtare e përcaktuar si e tillë nga Parlamenti Evropian, më 2008/2009, me qëllim […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: