Nga nesër, kroatët më në fund mund të shkojnë në kafene

vull
0 0
Read Time:22 Second

Masa më e rëndësishme për të kontrolluar koronavirusin është mbajtja e një distance minimale të caktuar mes punonjësve dhe mysafirëve, e cila është 1.5 metra.

Për punonjësit, matja ditore e temperaturës së trupit është e detyrueshme, si dhe mbajtja e maskave mbrojtëse.

Për më tepër, vetëm ata mysafirë që janë ulur në tryezat e parashikuara për t’u ulur do të shërbehen, dhe secili mysafir do të ketë 4 metra katrorë në dispozicion të tij.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Polonia do të vendosë një gjendje të jashtëzakonshme në kufirin me Bjellorusinë për shkak të emigrantëve

Ligji për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në kufirin me Bjellorusinë është në pritje të nënshkrimit të Presidentit polak Andrzej Duda dhe autoritetet polake duan që ligji të ndalojë fluksin e madh të emigrantëve nga vendi fqinj. Duda njoftoi se do të shqyrtonte tërësisht vendimin e qeverisë dhe do të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: