Një shqiptar nga Kosova diplomohet në master për Radiologji në SHBA

Kohanews Admin
0 0
Read Time:37 Second

Naim Syla shkollën fillore e kreu në Cermjan të komunës së Gjakovës ndërsa të mesmen në Nexhmedin Nixha poashtu në Gjakovë.

Duke vazhduar për studime në AUK American School of Kosova, Naimi në vitin 2007 fitoi bursën për studim në SHBA.

Ai atje filloi studimet në fushën e mjekësisë më konkretisht në degën e Radiologjisë ku më datë 11 dhjetor të këtij viti ai ka mbaruar edhe studimet master në Shkenca e Radiologjisë në Teksas duke marr titullin  Radiologist’s Assistant në Midwestern State University në Teksas.

Shqiptari nga Kosova tashmë punon në Nju Jork Presbyterian Queens.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Florim Gacaferi - Limi nuk ndalet, publikon projektin Nuk ta fal

Me tekst nga Endrit Mumajesi, muzikë nga Anxhelo Koci, aranzhim nga Alsked Rrenja dhe videoklip të punuar nga EMFCreative, këngëtari Florim Gacaferi – Limi vjen me një këngë të re të titulluar Nuk ta fal, një këngë e lehtë e cila e rikthen në skenë këngëtarin i cili ka punuar […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: