NJOFTIM I RËNDËSISHËM/ Reshje të dendura bore, bllokohet Rruga e Arbrit

vull

📌Qarku Dibër

Për shkak të reshjeve të dendura të dëborës, aksi i rrugës së Arbrit, bypass-Qafë Murrizë është bërë i pakalueshëm për mjetet.

Për këtë arsye Policia Rrugore apelon drejtuesit e mjeteve që të ndjekin aksin e vjeter Klos-Burrel-Ulëz, deri në pastrimin e bypass nga firma kontraktore.

Policia Rrugore ka shtuar prezencën e saj në të gjitha akset rrugore, dhe apelon për kujdes të shtuar në drejtimin e mjetit.

Në rast nevoje kontaktoni në nr 112 ose në Komisariatin Dixhital.

Next Post

Ja çfarë i dhuroi Vullnet Ameti zëvendëskryeministrit të parë Grubi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka pritur në takim ish Rektorin e Universitetit të Tetovës, aktualisht Prorektor për arsim, Vullnet Ametin. Ahmeti me këtë rast i ka dhuruar Grubit një dhuratë shumë të çmuar, Monografinë e Universitetit të Tetovës (1994/1995-2004/2005) si […]

Subscribe US Now