Parashikimi i Alfred Çakos për 2022: Ilirida mund t’i bashkohet Kosovës

vull
0 0
Read Time:29 Second

Analisti i nga Shqipëria, Alfred Çako, i cili njihet si botues i librave me teori konspitative, ka parashikiar dy skenarë për Ballkanin në vitin 2022.

Skenari i parë parasheh integrimin e rajonit përmes Open Balkan, ndersa skenari i dytë nëse Vuçiq i detyruar nga Putini, synon destabilizimin e Ballkanit, atëherë do të reagojnë amerikanët për ta ndarë Maliz e Zi, pjesa shqiptare Ilirida në Maqedoni do t’i bashkohet Kosovës, do ndahet Sanxhaku dhe Veriu i Kosovës do të shkëmbehet me Luginën e Preshevës.

Për më shumë ndiqeni intervistën në DTV, emisioni Okult.

https://fb.watch/aiXforrC8r/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

ANDRE MENSALAO, PËRFORCIMI I RADHËS I KUQEZINJVE

Shkëndija do të jetë përvoja e tij e re në Evropë, pasi që gjatë vitit 2021 ka luajtur në kampionatin armen. Në gjysmësezonin vjeshtor ishte pjesë e ekipit armen FC Sevan, ku ka zhvilluar 13 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola. Paraprakisht, gjatë gjithë karrierës së tij ka luajtur në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: