Përleshja në qendrën tregtare, polici qëllon me armë pas konfliktit me rojen e sigurisë

vull

Një punonjës policie është arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi ka qëlluar me armë, pas një konflikti me një roje security të një qendre tregtare.

Sipas burimeve mësohet se është arrestuar polici Drilon Toksa dhe është shpallur në kërkim vëllai i tij, Arbër Toska.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. T., 35 vjeç, (punonjës policie) si dhe u bë shpallja në kërkim e vëllait të tij shtetasit A. T., 29 vjeç.

Ai me datë 21.08.2021, janë konfliktuar fizikisht për motive të dobëta me rojen security të një qendre tregtare dhe dyshohet se shtetasi D. T., ka qëlluar me armë zjarri në tokë.”

Next Post

DUKE SHFETUAR VEPRËN E XHABIR AHMETIT “VETULLHOLLA E KOBSHME” – (TREGIME)

  Edit Profile     Nga Merita ABAZI       Ky shkrimtar, eseist poet romansier, tregimtar, dramaturg  e përkthyes, është i një fshati të vogël afër Tetovës, Përshevcë, I lindur më 1945, por duke u shkolluar, shëtiti në Prizren Prishtinë,              Shkup. Duke e shfletuar librin me tregime […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: