Presidenti Meta viziton dhe i shpreh ngushëllimet familjes së major Klodian Tanushit

vull

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta bën një vizitë ngushëlluese në familjen e major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit në Letoni.

Presidenti Meta shprehu dhimbjen e thellë për humbjen e një ushtaraku shembullor e patriot.

Next Post

Partia e Merkel: Dënojmë dhunën në Shqipëri, dialog pa kushte

Në një deklaratë ekskluzive për DW dy deputetët gjermanë të grupit parlamentar CDU/CSU dënojnë dhunën në protestë në Shqipëri dhe ofrojnë ndihmë në kapërcimin e krizës. Edhe Ministria e Punëve të Jashtme dënon dhunën. Zëvendëskryetari i grupit parlamentar të Unioni Kristiandemokrat / Unioni Kristiansocial (CDU/CSU) në Bundestag dhe njëherazi kryesues […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: