Provokim i ri: Karakaçanov uron 8 Marsin me një hartë të Bullgarisë së Madhe me Maqedoninë

vull

Zëvendës Kryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakachanov, përdori Ditën e Gruas si një provokim të ri për Maqedoninë e Veriut.

Ai postoi një foto në rrjetet sociale të të ashtuquajturës Bullgaria e Madhe, e cila gjithashtu përfshin territorin e Maqedonisë.

“Traditat, familja dhe ndershmëria. Bullgaria mbi të gjitha – shkruajti Karakachanov.

Next Post

GRUBI IRONIZON: AHMETI ËSHTË I PAZËVENDËSUESHËM, POR MUNDET EDHE MEXHITI TA ZËVENDËSOJE

Zv/kryeministri Artan Grubi ka thënë se e respekton vendimin e Izet Mexhitit, i cili dje paralajmëroi që jep dorëheqje nga posti i koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së. I pyetur nëse kjo ka të bëj për shkak zgjedhjeve lokale në Çair, Grubi tha se ato kanë filluar me anketimet e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: