Republikën e Kosovës sot e viziton, Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq

vull

Në vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës do të qëndroj Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq.

Gjatë vizitës së tij ai do të realizoj takime me  presidenten e vendit, Vjosa Osmani dhe  Kryeministrin Albin Kurti njëherit edhe me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca.

Koha e takimeve është si vijon:

Takimi me Osmanin do të mbahet në orën 12:05,

me Kurtin në orën 10:10 dhe më pas do të mbajnë konferencë të përbashkët për media

Takimi me Konjufcën është paralajmëruar për në orën 12:55

Next Post

Ndërprerje e komunikacionit në rrugën Kërçovë – Ohër

Për shkak të punimeve ndërtimore (minimi) në rrugën A2 Kërçovë – Ohër, në pjesën Presekë – Pesoçan, sot në periudhën prej orës 12:00 deri në ora 15:00, komunikacioni do të jetë në ndërprerje për 10 deri në 15 minuta, njofton NP Maqedoni. Nga AMSM, nga ana tjetër, bëjnë të ditur […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: