Revoltohen drejtuesit e mjeteve: Pse nuk merren masa për rrugën nacionale Klos-Bulqizë

vull
0 0
Read Time:39 Second

Mosmarrja e masave për riparimin e një pjese rruge të dëmtuar rëndë në fshatin Kloskatund të Bashkisë së Klosit, ka revoltuar drejtuesit e automjeteve që e përdorin segmentin nacional Klos – Bulqizë. Prishja e rrugës këtu është bërë vazhdimisht problem mediatik, por nga ana e autoriteteve nuk është marrë asnjë masë. Kjo ka revoltuar drejtuesit e automjeteve të cilët shprehen se institucionet përgjegjëse po flejnë gjumë dhe nuk detyrojnë firmën të ndërhyjë për ta riparuar. Të tjerë drejtues mjetesh flasin me ironi, duke kërkeuar që i gjithë aksi nga aty deri në Dibër të bëhet në të njëjtën gjendje. Ata kërkojnë që taksat që i paguajnë shtetit ky i fundit t’i përkthejë në investime, pasi gjendja është e papranueshme.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

“Mos kini merak fare”/ Ilir Meta: Këtu më keni edhe për 50 vite

Presidenti Ilir Meta u shpreh se do të jetë në jetën politike për një kohë të gjatë. Pyetjes së gazetarëve se çfarë do të pas mbylljes së mandatit si Presidenti, Meta tha se do të ishte këtu për disa dekada. “Mos kini merak fare! Do të më kini këtu për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: