SKANDAL/ Deputeti shqiptar në Mal të Zi: Nëna dhe babai i Skënderbeut ishin serb (VIDEO)

vull

Një deklaratë që askush nuk e ka pritur nga një deputet shqiptarë i Malit të Zi.
Dhe kjo deklaratë është dhënë në një medium serb, përcjell portali “tetova1”.

Konkretisht bëhet fjalë për kreun e Lëvizjes Civile të Partisë Demokratike, Dritan Abazoviç, i cili është deputet shqiptar në Kuvendin e Malit të Zi.

Abazoviç në një intervistë për telvizionin serb ‘in4s’ ka thënë pa pikën e turpi së nëna dhe babai i Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu ishin serb.

Leave a Reply

Next Post

Zaev -Kurc: Marrëveshja e Prespës kontribuon për stabilitet dhe bashkëpunim rajonal

Kryeministri Zoran Zaev dhe kancelari i Austrisë Sebastian Kurc u pajtuan se Republika e Maqedonisë, respektivisht së shpejti Republika Maqedonia e Veriut dhe Republika e Austrisë ruajnë marrëdhënie të shkëlqyera bilaterale edhe në planin politik edhe në atë ekonomik, njoftoi pres shërbimi qeveritar për vizitën e sotme të Zaevit në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: