Sllovenia shpalli fundin e epidemisë

vull

Epidemia e koronavirusit ka mbaruar, u tha sot në konferencën për shtyp të qeverisë sllovene. Por disa masa do të mbeten në fuqi.

Masat aktuale anti-epidemike do të jenë në fuqi deri të enjten, pas së cilës ato mund të rishikohen.

Sipas mediave sllovene, mbajtja e maskës do të mbetet e detyrueshme në hapësirat e mbyllura publike, ashtu si edhe përdorimi i dezinfektuesve dhe mbajtja e distancës së përcaktuar. 

“Sot është dita e fundit e epidemisë”

“Sot është epidemia e fundit në Slloveni. Situata epidemiologjike në Slloveni është e favorshme. Kjo është për shkak të të gjithë atyre që u përmbahen masave, vendosën të vaksinohen dhe mbi të gjitha vepruan me përgjegjësi,” tha zëdhënësi i qeverisë Sllovene Maja Bratus në një konferencë për shtyp

Next Post

Shikoni vilën luksoze ku do të zhvillohet takimi historik i Biden dhe Putin

Mund të ketë çështje madhore për të diskutuar, por ambienti i vendosjes së presidentëve amerikanë dhe rusë në një vilë madhështore të shekullit të 18-të me pamje nga Liqeni i Gjenevës do të jetë  paqësor. Takimi i parë ballë për ballë midis Joe Biden në presidencë dhe homologut të tij […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: