Sulmohet Tom Doshi në Shkodër

vull

Ka mbaruar mbledhja e konstituimit të ri të Këshillit Bashkiak në Shkodër, ku kryetare këshilli është zgjedhur Brisela Kadia.

Teksa kanë dalë nga ambientet e Biblotekës së Universitetit “Luigj Gurakuqi”, deputeti Tom Doshi është treguar i guximshëm dhe është futur përmes protestuesve, por kjo i ka irrituar këto të fundit.

Ai është ndjekur me brohorima nga turma e protestuesve përgjatë rrugës, ndërkohë që efektivët të shumtë të policisë ishin në mbrotje të deputetit.

Por teksa po ndiqnin deputetin, njëri nga efektivët është shtyrë nga protestuesit e indinjuar dhe ka përfunduar në tokë.

 

Next Post

Janeva refuzoi kërkesën  për marrjen e lëndës “Titanik 3”  prej Fetait dhe Bubevskit

Prokurorja Speciale Publike Katica Janeva sot vendosi të refuzojë kërkesën e avokatit Elenko Milanov, i cili mbron të akuzuarit Ismet Guri në çështjen e PSP-së të njohur si “Titanic 3”, i cili kërkoi që tu merret lënda , prokurorëve Fatime Fetait  dhe Gavril Bubevski, transmeton KohaNews. Vendimi me shkrim  Katica […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: