Takimi derë më derë i teneqesë Tahir Muhedinit

Arvanit Cameria

Rakip Shabani

Pas disa takimeve derë më derë grupi i raqeve të Tak Muhedinit nxorën përfundimin se Çështja Çame ka në themel gjenocidin grekë. Pra, sipas Tahir Muhedinit çështja e Çamërisëfillon dhe mbaron tek gjenocidi i 1944. Përse ky Tahir Muhediniqë viziton shpesh Greqinë sipas kontrollit Tims të policisë doganore shqiptare? Përse Taku han shpesh peshk me Paçon, informatorin e ambasadës greke? Përse Tahir Muhedini takohetme Stavros T., nga Greqia e Veriut?

Kush është roli i socialistit 70 vjeçar Tahir Muhedinit të baltos dhe të fusë sherre e përçarje midis çamëve? Cilat janë marrëdhëniet me Erion Veliajn që vetë Taku e pranon se Erioni i kishte krijuar mundësinë që të shante në tv, në emisionin e Sokol Ballës Shpëtim Idrizin? Në cilin mulli e çon ujin Tahiri duke përçarë e ofenduar çamët nëpër media si papagall? Marrëdhëniet e Tahir Muhedinit me Erion Veliajn është vetëm leja e ndërtimit apo diçka më shumë, më thellë në skandalet që dëmtojnë çështjen çame? Ku ishte Tahir Muhedini me çetën e tij prej katër vetash kur policia e Ramës dhunonte dhe arrestonte rreth 25 anëtarë të shoqatës Patriotike Çamëria në protestën që zhvilluan pak kohë më parë, kur erdhi për vizitë në Tiranë miku i ngushtë iRamës, ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Dendias?

Ata ishin dhe janë katër, të udhëhequr nga Tahir Muhediniqë Partia Socialiste i ka dërguar për të baltosur dhe ofenduar çamët, për të fundosur çështjen çame vetëm me gjenocid të 1944. Çështja Çame nuk është vetëm gjenocidi i 1944, por më e thellë dhe e vjetër, që kur Çamërinë e pushtojë Greqia. Por Tahir Muhedini me mendjen e tij me kapacitet të kufizuar dëshiron që të ngushtojë dhe sabotojë çështjen çame.

Next Post

Macron: Epidemia do të godas në ditët në vijim

Presidenti francez, Emmanuel Macron, u tha kryetarëve të bashkive të qyteteve franceze se epidemia kishte të ngjarë të godas në tetë deri në dhjetë ditët e ardhshme, në mënyrë që kulmi i valës së pandemisë të ndodhte midis 25 dhe 30 Prill, dhe shumica e shtrimeve në spital mund të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: