TAKIMI I KRYEMINISTRIT TË KOSOVËS HOTI ME PARTNERËT E KOALICIONIT U SHTY

vull

Takimi i kryeministrit të Kosovës, Abdullah Hoti me krerët e partive shqiptare të Kosovës që janë pjesë e koalicionit qeverisës, i cili ishte dashur të zhvillohej sot, është shtyrë dhe me siguri do të zhvillohet të hënën.

Lajmi u konfirmua në një prononcim për portalin “Koha.net” nga zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Lulzim Bljakaj, i cili njoftoi dje se drejtuesi i partisë së tij, Ramush Haradinaj, do të marrë pjesë në takim.

Sipas informacionit në portal, takimi u shty për shkak se disa nga përfaqësuesit e partnerëve të koalicionit janë jashtë vendit.

Përveç Haradinaj, drejtuesit e dy partive të tjera në koalicionin qeverisës, Isa Mustafa nga Bashkimi Demokratik i Kosovës (LDK) dhe Fatmir Limaj nga Nisma Socialdemokrate (Nisma), gjithashtu morën pjesë në mbledhjen e djeshme në kabinetin e Hotit, por askush nuk dha informacion për temat e bisedimeve.

Next Post

Shilegov: Komuna e Çairit të gjejë mënyrë për rrënimin e objektit pa leje tek Mavrovasja

Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov theksoi se Komuna e Çairit duhet të gjejë mënyrë dhe modalitet për rrënimin e objektit pa leje afër qendrës tregtare Mavrovasja, duke pasur parasysh atë që Qyteti tashmë e bëri të ditur problemin. Siç sqaroi, ekziston edhe opsioni që Inspektorati shtetëror i ndërtimtarisë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: